hobbies.org.ua

На світі є так мало місць
Яких нам не забути
Куди з дитинства рік у рік
Ми хочем повернутись.


В які світи, які краї
Нас доля не закине,
Завжди повернемось в палац
Чортківський наш єдиний


  Історія сьогодення комунального закладу Палац дітей та юнацтва Чортківської міськоої ради бере свій початок у 50-ті роки минулого століття. Перші письмові згадки про навчальну установу ми знаходимо у наказі №4 по Чортківському міськвно від 05.02.1947 р., початкова назва якої була «Будинок піонерів». Він знаходився в приміщенні школи №4 ( тепер міжшкільний навчально-виробничий комбінат ).
Першим директор Палацу піонерів була товариш Бойко. Спираючись на той же наказ, можна стверджувати, що на той час в навчальній установі діти могли приймати участь в таких видах самодіяльності : хор , декламація, хореографія, фізкультурні вправи, інсценізація, музика.
Попри те, що дані гуртки носили , переважно, ідеологічний характер, в них розвивалися і творчі ініціативи дітей а також поглиблювалися шкільні знання, що були спрямовані на розвиток творчої індивідуальності.

  У 1957 році Палац піонерів був перенесений в інше приміщення. Це був польський будинок, в якому розміщувалась адвокатська контора та жила сім'я адвоката, що тут працював. Будинок був старий, одноповерховий з невеликою однокімнатною надбудовою. В той же час директором було призначено Ліщук-Бусарову Лідію Михайлівну. Згодом, за сумлінну працю та добросовісне відношення до своїх обов’язків Лідії Михайлівні було присвоєно звання «Відмінник народної освіти». Одночасно було розширено мережу гуртків. Тепер діти могли займатися в танцювальному та вокально-хоровому, керівниками яких були Чайка Марія Максимівна,Заслужений працівник культури, а акомпаніатором -Чайка Микола. Також працювали драматичний (Ліщук Л.М.), образотворчого мистецтва (Лозінський Я.), «Крою і шиття» (Новікова З.Ф.), «Умілі руки» ( Товпига І.І.), «Фотогурток» (Чекалюк М.Г.) і Судноавіамодельний» (Іванов В.І.). Одночасно працювала ігротека, якою керував Горячий Р.О.

  На початку 60-тих років площа закладу розширилась (був добудований другий поверх). Після добудови збільшилась і сітка гуртків. В процесі роботи діяло біля 30-ти гуртків та клубів за інтересами. Були створені відділи: технічний, естетичний. Пізніше - туристичний. У 60-тих роках на базі Палацу був створений військово-спортивний клуб «Орлятко», який діяв до 1991 року. Перший вишкіл клубу було проведено 1961-1962 р.р. на базі військової частини, яка розташовувалась в Чорткові, другий - на базі школи-інтернату. З 1965 року постійною базою для таборування орлят стала база «Білавино». Спочатку начальниками таборування були військові: товариш Супрій та товариш Козлов. Починаючи з 1969 і по 1991 р.р. незмінним начальником табору був Горячий Р.О. У таборі «Орлятко» свою військову кар’єру починали:Бузуенов Віктор, Рунько Юрій, Махно Олег, Осадца Андрій та інші. 

  Коли Чортківський палац піонерів очолювала Бусарова Л.М. колектив зріс чисельно, відповідно зросла і кількість гуртків. Якщо в 1960 роках в колективі працювало 15 педагогів, функціонувало 30 гуртків і було 450 гуртківців, то в 80-х роках гуртківці могли знайти собі справу до душі у 87 гуртках . В Палаці працювало 37 педагогічних працівників і займалось 1200 гуртківців. З 1983 по 1987 директорам став Ковальчук Ф.В. В той же період Палац піонерів зав’язав дружні зв’язки із містом Слівен (Болгарія),а посол Болгарії в Україні був гостем навчального закладам. Практикувались обміни делегаціями, а тому гуртківці Палацу мали можливість відвідати братню Болгарію . 

  З 1996 по 2000 роки директором Палацу була Хамчук Т.В . У зв’язку із складною економічною ситуацію кількість гуртків різко скоротилась . В Палаці залишилось 32 гуртки, які об’єднували 412 гуртківців з ними працювало 18 педагогів. Однак , не дивлячись на це, в навчальній установі працювало 2 зразкових колективи: танцювальний колектив «Яблунька» (кер. Гудов В), а також вокально-інструментальний ансамбль «Оберіг» (кер. Скрипник Я.) У той же час було перейменовано Палац піонерів на Палац позашкільної роботи, у 2008 роц-на Палац дітей та юнацтва.
У 2000 році директором навчальної установи став Руслан Михайлович Пироговський , який працює і сьогодні. На даний момент навчально-виховний процес даної установи проводиться і забезпечується 20 педагогічними працівниками . У ПДЮ працюють 44 гуртки : естетичного відділу - 19 ; туристсько-краєзнавчих – 5; гуманітарні – 6; Фізкультурно-оздоровчих – 9; еколого-натуралістичних-3; технічних-2. Відвідують заклад 648 дітей. Гуртківці є учасниками міських, районних, обласних, всеукраїнських конкурсів. Слід відмітити ,що учасники гуртка «Юні екологи» були нагородженні Дипломом ІІІ ступеня за активну участь в обласному етапі національного туру Міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності (2006) , грамотою учасника обласного дитячого екологічного збору «Живи земля». Лановега М.В. – керівник гуртка «Фотомистецтво» разом із своїми гуртківцями приймає активну учать у районних, обласних та всеукраїнських конкурсах .У 2007 році гурток був нагороджений грамотою за участь в етапі всеукраїнського конкурсу фотолюбителів «Моя Україна». Керівник гуртка «Фотомистецтво» є членом національної спілки фотохудожників України , що дало можливість йому приймати участь у фотовиставках Сінгапур, Словаччині, Франції, Аргентині, Тайвані, Чехії, США, Португалії, Індії, Рівному, Одесі, Києві. Заслуженою славою серед чортківчан користується Клуб аеробіки та фітнесу «Наталі», який є призером конкурсу «Подільські зірки» (2008). Завоював перше місце на Відкритому Кубку ЦР ФСТ «Україна» з командою аеробіки в м. Одеса 19-20 грудня 2008 року у складі спортивної команди «Західняночка». Про досягнення гуртківців говорять грамоти та дипломи.

Зараз на сайті

На сайті 88 гостей та користувачі відсутні

Недавно зареєструвались

  • ddmfhey
  • yfupit
  • Williamdug
  • ltimocesna1982
April 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6