hobbies.org.ua

Екологічні гуртки

Портфоліо керівника екологічних гуртків Злепко Ліди Богданівни

Презентація "Я - Творча особистість"

Анотація досвіду роботи Злепко Л. Б.

 

Юні екологи.

Керівник гуртка: Злепко Л.Б.
Кількість гуртківців 15, учні 11-х класів.

Даний гурток дає змогу залучати дітей до вирішення актуальних проблем екології, поглиблювати знання з біології, географії, краєзнавства,залучати до проведення моніторингу стану навколишнього природного  середовища, формує екологічну культуру особистості, шанобливе ставлення до природи.

Спеціальними завданнями програми є:

• Ознайомлення з роллю сучасних природничих наук у розв’язанні існуючих проблем екології;
• Інтегроване поглиблення знань з предметів природничого циклу;
• Забезпечення екологічного навчання і виховання, вміння передбачати критичні моменти в природних екосистемах, що виникають внаслідок антропогенного впливу;
• Залучення до практичної природоохоронної роботи;
• Застосування інноваційних і новітніх технологій навчання.
Під час навчання в гуртку юних екологів діти знайомляться з роботою громадських екологічних об’єднань, вчаться спілкуватися з однодумцями, обстоювати ідеї збереження довкілля на будь-якому рівні: кожен громадянин має право доступу до екологічної інформації.
Передбачено проведення екологічних походів, експедицій, екскурсій. Вивчення рослинного і тваринного світу, моніторинг стану води, повітря, грунту – все це та багато інших конкретних справ є основними в роботі гуртка юних екологів.
У роботі гуртка юних екологів значне місце належить участі юннатів у масових заходах: а саме, взяли активну участь у проекті «Енергозбереження»,( були складені презентації та буклети), «Вода та молодь-разом у майбутнє»(презентації), займалися дослідницькою роботою  на тему «Зимуючі птахи», (Еволюція та походження птахів), виклали свій матеріал у вигляді презентації і доповіли на високому рівні.


Юні знавці лікарських рослин.

Керівник: Злепко Л.Б.
Кількість гуртківців-15, учні середнього шкільного віку.
Метою гуртка є:  ознайомити вихованців із біологічними особливостями лікарських рослин, їх фармакотерапевтичною дією, використанням у домашніх умовах з метою фіто профілактики, формування здорового способу життя.

Лікарські рослини- це скарбниця наукових відкриттів, які чекають кожного, хто серйозно і наполегливо вивчає і практично застосовує їх для лікування та профілактики недуг.
Заплановані теми дають можливість учням вивчити біологічні особливості лікарських рослин, фармакологічну активність, лікувальні властивості, використання їх, заготівлю лікарської сировини, приготування різних лікарських форм, а також здобути знання про вплив лікарських рослин на організм, сприяння нормалізації життєво-важливих процесів, забезпечення організму вітамінами, мінеральними солями, підтримку на оптимальному рівні обміну речовин.
Значне місце відведено практичним роботам, проведенню екскурсій, написанню рефератів тощо.
Форми і методи навчання: бесіди, лекції, практичні роботи, екскурсії, ситуаційні ігри, творчі завдання.
Гуртківці взяли активну участь в дослідницькій роботі на тему «Зимуючі птахи», свої результати подали у вигляді стін-газети.


 Основи екологічних знань.

Керівник: Злепко Л.Б.
Кількість гуртківців 15, учні молодшого шкільного віку.
Метою гуртка є:
• формування уявлення про цілісну картину світу, самоорганізацію та саморозвиток природи;

• пояснення взаємовідносин тваринного, рослинного йантропогенного світів;

• формування вмінь співвідносити екологічні знання з життєвим досвідом;

• виховання елементів екологічної культури особистості дитини; накопичення морально-етичних уявлень, загальнокультурних елементів та ерудиції.

Значна частина занять включає конкретні дії: робота в кабінеті, де формуються вміння працювати з навчальною літературою; встановлювати причинно-наслідкові взаємозв’язки у природі. Заняття у природі сприяють розвитку в дітей практичних природоохоронних умінь, діти навчаються працювати з природнім матеріалом. Це допомагає вихованню бережливого ставлення до природи, формуванню естетичного сприйняття довкілля.

Взяли актину учать у виконанні практичної роботи «Годівничка для птахів». Проводяться екскурсії для спостереження за рослинним і тваринним світом.
Проводяться різні ігрові завдання: визначення назв тварин і рослин; розв’язування кросвордів; відгадування загадок; зображення сюжетів про природу тощо.
Гуртківці взяли активну участь дослідницькій роботі на тему «Зимуючі птахи», зробили доклад   про легенди,  приказки та  прислів’я зимових птахів, а також зробили фото птахів.

З Новим Роком! З Добрим роком!

Що ступив широким кроком

На поріг у вашу хату

І веселу, і багату.

Новорічне Вам вітання

                                                     І найкращі побажання:

                                                     Щоб були завжди здорові,

                                                     Жили в радості й любові,

                                                     Щоби гарно Вам велося,

                                                     Все задумане – збулося,

                                                     Хай Вас бог благословить,

                                                     В Новім році – хай щастить!

14-15 грудня 2016 року на базі Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбулась виставка-конкурс «Замість ялинки –зимовий букет».

Детальніше...


 
З Новим роком добрі люди!

Сподіваюсь, з Вами буде

Запашна, смачна хлібина,

Щастям сповнена година,

Сіль жадана на столі,

                                                    Лад і спокій на землі!

Детальніше...

  З метою пошукової, експериментальної та практичної діяльності еколого-натуралістичного спрямування, екологічного виховання дітей, формування у них шанобливого ставлення до народних традицій 02 листопада відбувся обласний зліт юних дослідників природи. Чортківський міський комунальний заклад «Палац дітей та юнацтва» представляли члени гуртка «Юні знавці природи» Монастирська Оксана та Остапів Іван (керівники Злепко Л.Б. та Гайовська Н.Я.).

Детальніше...

Міністерство освіти і науки України Національний еколого-натуралістичний центр віншує Диплом Л.Б. Злепко за ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів "Джерело творчості" у номінації "Керівник екологічного гуртка"

  28.09. 2016р. театральна зала Тернопільського академічного обласного драматичного театру імені Тараса Шевченка зібрала педагогічну еліту Тернопільщини. Тут, у театрі, вшановували кращих освітян області. Урочистості з нагоди Дня працівників освіти розпочалися виконанням гімну України. «Розпалювати ватру у душах» та «стати на сторожі совісті» закликав освітян отець Василь. Грамоти від обласної влади та відзнаки за перемогу у Всеукраїнських конкурсах вручили педагогам голови обласної ради Віктор Овчарук та ОДА Степан Барна. З міста Чорткова брали участь у нагородженні: вчетелька з гімназіі та Злепко Ліда Богданівна-керівник екологічних гуртків Чортківського Палацу дітей та юнацтва.

Детальніше...

Зараз на сайті

На сайті 85 гостей та користувачі відсутні

Недавно зареєструвались

  • ddmfhey
  • yfupit
  • Williamdug
  • ltimocesna1982
April 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6