hobbies.org.ua

Літературно - краєзнавчий гурток

   Літературне краєзнавство розширяє і збагачує знання учнів про рідний край, реалізує інтерес до вивчення літературного та історико-культурного  надбання України та світу, допомагає пізнати красу мови через вивчення усної народної творчості, розвиває естетичний смак, формує туристсько-спортивні та краєзнавчі знання, уміння і навички засобами позашкільної освіти.
Гурток  розрахований  на роботу з учнями, як правило, віком від 11 років і старших.
  Метою гуртка  є формування ключових компетентностей особистості у процесі навчання та засвоєння учнями базових знань з туризму і краєзнавства.
   Основні завдання :      
1. Пізнавальна компетентність: уміння спостерігати навколишній світ, знайомитися з пам’ятками літератури, історії і культури, фольклором, усною народною творчістю, формувати особистісне сприйняття дослідженого матеріалу.
2. Практична компетентність: уміння оформляти літературно-краєзнавчі виставки, музеї, кабінети; орієнтуватися на місцевості за допомогою карти та компасу, проходити маршрути за легендою, дотримуватися основних правил техніки безпеки  у туристських подорожах, експедиціях та змаганнях.
3. Творча компетентність: набуття досвіду по складанню літописів літературного життя рідного краю, літературно-художньої карти рідного краю чи оформлення літературно-художнього календаря, опису маршруту 1-2 денного походу, систематизація зібраного матеріалу, участь в екскурсіях, експедиціях, акціях, пошуковій та дослідницькій роботі.
4. Соціальна компетентність: здатність до співробітництва, соціальна активність, виховання культури спілкування, виховання свідомого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих, збереження та примноження культури, звичаїв, традицій українського народу, повага до людей, формування позитивних якостей емоційно-вольової сфери (самостійність, колективізм, працелюбство, ініціативність, відповідальність та інші), виховання доброзичливості, вміння працювати в колективі.
Програма гуртка спрямована на формування системного мислення, поглиблення знань, умінь і навичок з літературного краєзнавства, окремих навчальних дисциплін.
В основу програми гуртка „Літературне краєзнавство” покладено базові блоки:
- літературне краєзнавство;
- спортивно-туристська підготовка;
- фізична культура та безпека життєдіяльності.
 Учасники гуртка беруть участь в екскурсіях, походах,краєзнавчо-пошукових конкурсах, проводять краєзнавчі розвідки свого краю. Діти є учасниками різноманітних літературних конкурсів та читань.Зокрема взяли участь в обласному конкурсі " Діти Мельпомени".  

  12.02.15р. на сцені районного Народного Дому ім. К.Рубчакової вперше виступали гуртківці літературно-краєзнавчого гуртка з виставою "Різдвяна Ніч" за мотивами творів Миколи Гоголя. Перед виставою керівник гуртка Дмитрів В.М. розповіла про велику акторку Галичини, нашу землячку, Катерину Рубчакрву, її життєвий і творчий шлях у театрі "Руська Бесіда" на початку ХХ ст.

  Дитяча вистава пройшла успішно, що підтвердили щирі оплески глядачів. Гурток літературного краєзнавства щиро вдячний працівникам РКБК ім. К.Рубчакової, а також керівникам гуртків естетичного відділу ПДЮ Чертовій Н.В. та Скрипнику Я.В. за організацію та активну підтримку у підготовці до вистави.

Керівник літературно-краєзнавчого гуртка Дмитрів В.М.

  23.08.2013р. до Дня Державного Прапора України керівником літературно-краєзнавчого гуртка Чортківського Палацу дітей та юнацтва Дмитрів В.М. спільно з Центральною дитячою бібліотекою відділу культури Чортківської РДА була проведена квест-гра "Прапори над містом" за книжкою дисидента 70-х років ХХст. Володимира Мармуса "Доля обрала нас". Учасниками гри були молоді патріоти чортківського краю. Автор книги та члени оргкомітету вручили учасникам медалі та грамоти.

Переглянути слайд-шоу заходу можна у категорії "Наше відео" 

Зараз на сайті

На сайті 20 гостей та користувачі відсутні

Недавно зареєструвались

  • ddmfhey
  • yfupit
  • Williamdug
  • ltimocesna1982
April 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6